peremoga

   
   

Форма входу  

   

baner-borg

   

baner-counters-wo-reg

   

kabinet ur

   

fb

   

Наш банер  

baner-evk

 Код банера:

   

Hosting Ukraine

   

ikarta1

   

thanks4pay war

   

Офіційний сайт комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради

Звернення до жовтоводців

Шановні споживачі комунального підприємства «Жовтоводський водоканал»!

     Щоденно колектив комунального підприємства «Жовтоводський водоканал» Дніпропетровської обласної ради» докладає максимальних зусиль, щоб кожен мешканець міста та жителі прилеглих населених пунктів отримували якісні послуги водопостачання та водовідведення.

     Тариф – це сума усіх витрат, які необхідно здійснити, щоб виробити 1 м3 послуги водопостачання, що відповідатиме встановленим санітарним нормам, та обробити стічні води аж до стану очищеної води, яку можна скидати у річку. Тариф – це обов’язкові витрати, без яких неможливе виконання наших послуг. Кожна складова тарифів, кожна стаття витрат, це ті кошти, які підприємство використовує для забезпечення виробничого процесу.

     При цьому варто зазначити, що в діючих тарифах передбачена нульова ставка рентабельності, тобто тарифи передбачають тільки відшкодування витрат і не  передбачають кошти для розвитку виробництва.

     Існуючі тарифи — результат економічних розрахунків. Ми, працівники комунального підприємства, також є частиною громади міста, і на тих же умовах, що й усі інші мешканці, отримуємо послуги водопостачання та водовідведення та цілком усвідомлюємо, що мусимо сплачувати, якщо хочемо мати воду.

     Щодо розміру тарифів — то проблема, напевно, не в них, а в застарілих, фізично та морально зношених основних виробничих засобах, що потребують майже повної заміни, у відсутності інвестицій як у наше підприємство, так і в галузь в цілому, а також у переважно низьких зарплатах українців.

     Посилена перевірка тарифів, яку пройшло комунальне підприємство «Жовтоводський водоканал» є характерною і для інших водоканалів України. Тимчасова комісія з перевірки тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення підтвердила відповідність розрахунків усім державним нормативно-правовим вимогам.

     Коли говорять про ціну на водопостачання та водовідведення, то не задумуються над тим, як швидко росте ціна на електроенергію, яка є однією із основних складових у тарифі на водопостачання та водовідведення.

     Комунальне підприємство, левову частку споживачів якого становить населення – 69%, за електроенергію мусить платити за тарифами, що в чотири рази вищі за тарифи, ніж для фізичних осіб. Лише за минулий рік підприємство сплатило за електроенергію 8 млн. 200 тис. грн.

     Передбачену Урядом різницю в тарифах на послуги населення наше підприємство чекає з початку 2014 року. Станом на 01.10.2014р. заборгованість держави перед комунальним підприємством Жовтоводський водоканал за невідшкодовану різницю в тарифах складає 4 млн. 784 тис. грн.

     Станом на 01.10.2014 року кредиторська заборгованість становить 9178 тис. грн., в т. ч. заборгованість за електроенергію 5379 тис. грн., по бюджетних платах – 3158 тис. грн.

     Дебіторська заборгованість складає 21151 тис. грн. в т ч.: по населенню – 9377 тис. грн., промисловим підприємствам - 11332 тис. грн., по бюджетним установам - 93 тис. грн., інша поточна заборгованість - 349 тис. грн.

     Як бачимо, водоканал не розкошує, а виживає, як може, добросовісно виконуючи свої функції. Вчасно реагує на проблеми поривів, намагаючись навіть за відсутності коштів проводити ремонти застарілих та майже повністю зношених мереж водопостачання та водовідведення, запобігаючи можливим втратам.

     Та найбільшою проблемою для підприємства на сьогодні є низький рівень сплати населенням за спожиті послуги. Підприємство недоотримує доходи, і тому, за відсутності обігових коштів, не має змоги сплачувати за спожиту електроенергію. Щодня, немов гострий меч, над нами висить можливість відключення від енергопостачання. І тільки докладаючи максимальних дипломатичних зусиль до сьогодні вдалося оминути таких жорстких заходів. У разі, якщо заборгованість за спожиту воду не буде відшкодована населенням, припинення енергопостачання підприємства і, як наслідок припинення водопостачання та водовідведення, буде  неминучим.

     Ще кілька фактів із буднів нашої роботи. Ми маємо далеко нелегкі умови праці — з ненормованою тривалістю трудового дня i роботою за будь-яких погодних умов. Лише впродовж цього року нам вдалося усунути наслідки 295 аварій на мережах міста.

     Головна причина поривів – це зношеність водопровідних мереж. Загальна довжина трубопроводів в системі водопостачання міста складає аж 158 км і поступово проводиться їх заміна, але на разі фінансові можливості не дозволяють виконати відповідні роботи по всьому місту. Така ситуація характерна і для інших міст України. Працівники дільниць підприємства – слюсарі, електрогазозварювальники, машиністи, диспетчери – щоразу оперативно приступають до усунення несправностей на мережах, незважаючи на те припадає аварія на вихідний, чи у святковий день, вдень чи вночі. Наші працівники за будь-яких погодних умов докладають максимальних зусиль, щоб на ранок жовтоводці знову могли отримати таку життєво необхідну послугу.

     Жовтоводський водоканал є комунальним підприємством, тобто знаходиться у власності всієї територіальної громади і час усім нам, жовтоводцям, задуматися і відчувати особисту відповідальність кожного за збереження у робочому стані нашої спільної власності шляхом своєчасної сплати за спожиті послуги.

     А чи знаєте ви, що у зв’язку із тяжким фінансово-економічним станом водоканалів, у багатьох містах вода стала надаватися людям не цілодобово, а по графіку?

     Отже, давайте не будемо боротися проти своєї ж власності, а навпаки – докладемо усіх зусиль, щоб зберегти її.

     Закликаємо споживачів щомісячно сплачувати за отримані послуги питного водопостачання та водовідведення, знайти можливість і погасити борги за їх наявності!

   

Зараз 134 відвідувачів та 17 зареєстрованих відвідувачів на сайті

    julikawal , Alex , zamik , valvor5211 , 4640640 , kras111 , simba-n , AKORKINA , kap1@ukr.net , byv3009 , borodina , Helena19612107 , shev9 , gezl80 , sukh56 , the_pushka , 0957952166
   
© КП "Жовтоводський водоканал"