peremoga

   
   

Форма входу  

   

baner-borg

   

baner-counters-wo-reg

   

kabinet ur

   

fb

   

Наш банер  

baner-evk

 Код банера:

   

Hosting Ukraine

   

ikarta1

   

thanks4pay war

   

Офіційний сайт комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради

Завершення робіт на колекторі (оновлено)

Подробиці

     06.02.2017 року в м. Жовті Води по вул. Кропоткіна (р-н будинку №14/2) сталося обвалення грунту на самоплинному колекторі ДУ 500 мм. Обвалення каналізаційного колектора виникло у зв’язку із завершенням терміну експлуатації (рік введення в експлуатацію 1976) та впливом газової корозії на залізобетонний трубопровід, що призвело до його просадки в 5-ти місцях, на загальній довжині 39,5 метрів.

     Наслідком даної аварійної ситуації було підтоплення каналізаційної мережі та відсутність відведення стічних вод з житлових мікрорайонів: першого, другого, третього та промислових підприємств. Каналізаційний колектор є єдиною системою відводу стічних вод від мешканців 93 багатоповерхових будинків, 3 дитячих садочків та середньої школи, підрозділів ДП «СхідГЗК» та дільниці ТЕЦ КП «Жовтоводськтепломережа», Автостанції.

     Слід зазначити, що КП «ЖВК»ДОР», маючи надскладну ситуацію, не припиняло забезпечувати цілодобово питною водою та повним відведенням стічних вод із зазначених житлових мікрорайонів та підприємств міста.

     Процес усунення обвалу на самоплинному колекторі, від самого початку був під контролем Дніпропетровської обласної ради, а саме заступника голови обласної ради по виконавчому апарату – начальника управління житлово-комунального господарства та комунальної власності Безуса Валерія Олександровича.

     При цьому неодноразово були організовані виїзні технічні наради із залученням фахівців, головних інженерів водоканалів області, що стикалися з подібними аварійними ситуаціями.

     Було зрозуміло, що ситуація не є простою: колектор повністю зношений, пролягає на глибині понад 7 метрів, тому швидко полагодити його не вдасться.

     В роботах були задіяні 18 одиниць техніки та дві аварійно-відбудовні бригади.

     З метою запобігання виникнення екологічної загрози і недопущення розливу стоків по території міста, та забезпечення безперебійного відведення стоків, КП «ЖВК» ДОР» виконано монтаж  тимчасового  вузла  перекачки  стоків  по напірному  трубопроводу довжиною 39,5 метрів.

     Для забезпечення збільшення кількості та якості перекачування стічних вод технічною радою прийнято рішення по устрою додаткового поверхневого обвідного каналізаційного колектору з ПВХ труби Ду 200 мм SN4, та придбання погружних насосів Pedrollo SM 30/70.

     Організовано цілодобове чергування змінного персоналу за для забезпечення безперебійної роботи насосних агрегатів з залученням працівників дільниці транспортних засобів та механізмів.

     Роботи з усунення аварії на глибині понад 7 метрів були ускладнені у зв’язку з низькою температурою повітря (-18  С) підняттям рівня грунтових вод внаслідок проливних дощів і обрушенням глинистих грунтів на місці розриття. Спеціалісти КП «ЖВК» ДОР» вели роботи по відкачуванню грунтових вод та монтажу щитів з фундаментних блоків, для запобігання подальшого обвалення грунтів, майже цілодобово.

     Основну частину робіт по ремонту колектора займали земельні роботи, що обумовлені значною глибиною прокладання каналізаційного колектору, наявність значного шару насипного ґрунту, відсутність власної спеціалізованої землерийної техніки та пристроїв.

     Після розкриття каналізаційного колектора, надалі проводились роботи грейфером по його очищенню. При цьому використовувалася спеціалізована техніка з м. Кривий Ріг, для гідродинамічної промивки каналізаційного колектора.

     Для вирішення даної проблеми та проведення земельних робіт, до роботи було залучено грейфер з ДП «Схід ГЗК» з використанням крану СМК-7.

     Для проведення земельних робіт та вивезення грунту було також залучено техніка КП «Чисте місто», КП ВЖРЕО. Загальна кількість вивезеного грунту становить 3800 куб.м. Відповідна кількість завезена для засипання та благоустрою місця проведення робіт.

     Ремонт колектора був виконаний, шляхом заміни трубопроводу, і замість зруйнованої труби був прокладений поліетиленовий трубопровід ДУ 400 мм, який не схильний до дії агресивних каналізаційних середовищ (зокрема газової корозії) і має гарантований термін експлуатації понад півстоліття.

     Протягом усього періоду виконання ремонтних робіт, був забезпечений контроль за дотриманням вимог Правил техніки безпеки охорони праці. Були вжиті заходи по застереженню та проникненню сторонніх осіб до місця проведення робіт.

     Завдяки зкоординованій, дружній, цілодобовій роботі колективу, на чолі з директором підприємства, надскладна ситуація вирішена.

     Колектив КП «ЖВК» ДОР» вкотре підтвердив свій професіоналізм та відданість своїй справі, на благо жителів міста Жовті Води.

   

Зараз 116 відвідувачів та 14 зареєстрованих відвідувачів на сайті

    alpro77 , 4220838 , aypetryk@e-mail.ua , vetalij007 , mops2106 , gudlin0205 , irinapasechnick1983 , Volkozub , Vesya1987 , 1742319 , vaskov , martynkovalyuska@gmail.com , Scherbakova , AntonAnton
   
© КП "Жовтоводський водоканал"