peremoga

   
   

Форма входу  

   

baner-borg

   

baner-counters-wo-reg

   

kabinet ur

   

fb

   

Наш банер  

baner-evk

 Код банера:

   

Hosting Ukraine

   

ikarta1

   

thanks4pay war

   

Офіційний сайт комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради

Круглий стіл "Актуальні проблеми підприємств водопровідно-каналізаційного господарства територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області"

Подробиці

bezus1

20 жовтня заступник голови ДОР Валерий Безус ініціював проведення круглого столу на тему "Актуальні проблеми підприємств водопровідно-каналізаційного господарства територіальних громад, сіл, селищ, міст Дніпропетровської області".

Привітальним словом засідання круглого столу відкрив Валерій Безус: “На жаль, проблематика водоканалів практично не розглядається на національному рівні. На мою думку, питання водозабезпечення та водовідведення має бути пріоритетним для держави. Його важливість можна порівняти з питанням інфраструктури, наприклад. Ми вирішили зібрати вас в такому колегіальному форматі з метою спільної роботи над усуненням існуючих проблем в нашому регіоні.”- зауважив модератор заходу.

bezus2

Заступник директора із загальних питань КП “Жовтоводський водоканал” Лариса Кармазін свій виступ присвятила питанням, що виникають у водоканалів при роботі із ЗУ “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який набув чинності 2 серпня 2017року. Мета закону - забезпечення комерційного, розподільного обліку послуг з надання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та відповідної облікової інформації споживачам таких послуг.
Даний закон зобов’язує водоканали протягом року виконати оснащення вузлами комерційного обліку питної води нежитлових приміщень, а житлових –впродовж двох років з моменту набрання його чинності. Л.Кармазін зауважила, що в цей період внески за встановлення передбачається розподіляти на 5 років. Звідси слідує, що відсутність бюджетного фінансування тільки на шостий рік діяльності, за умови 100% сплати внесків та їх щорічного перегляду на інфляційну складову, підприємства матимуть змогу виконати повне оснащення. Доповідач звернула увагу присутніх на тому, що ЗУ “ Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” порушує положення Конституції України, Цивільного кодексу України, не вирішує завдання, які декларувалися законодавцем як мета його прийняття та суперечить раніше прийнятим постановами і Законам. Через це у водоканалів виникає низка проблем, які вирішити самостійно вони не в змозі.
Не менш важливе питання стосовно дебіторської заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення населенням порушила начальник КП”Марганецьке ВУ ВКГ”ДОР” Ірина Петровенко. Вона константувала, що вирішення проблеми не може чекати, оскільки підприємство зазнає значних збитків. “На сьогоднішній день ми застосовуємо всі важелі впливу в боротьбі з боржниками. Відповідно до чинного законодавства подаємо позови до суду, проте така практика не дає бажаного результату. Відключати боржників від водопостачання водоканал не має права. Згідно із законом такі міри можна застосувати лише до суб'єктів господарювання. ” -зауважила І.Петровенко. Виходячи з такої ситуації, водоканали несуть збитки у сотні тисяч гривень, що, в свою чергу, не дає їм змоги своєчасно сплатити податки та рахунки за електропостачання й ін.
“Ми, перш за все маємо дбати про населення, яке не можемо залишити без водопостачання та водовідведення. Для цього нам необхідно вступити в конструктивний діалог. По-перше зі споживачами, аби вони своєчасно сплачували за комунальні послуги, по-друге з постачальниками та податковою інспекцією, аби вони з розумінням ставилися до заходів яких вони вживають для стягення заборгованості з водоканалів. Вони повинні зрозуміти, що блокування рахунків лише поглиблює ситуацію з заборгованості. Відключення електроенергії призведе до зупинки підприємств, вподальшому, припинення водопостачання та водовідведення”, - прокоментував Валерій Безус.

Елена Харитонова, директор КП”Жовтоводський водоканал”ДОР, у своєму виступі доповіла про вплив на діяльність підприємства та негативні наслідки скасування загальнодержавних Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України. Вона зазначила, що втрата їх чинності дає підстави сумніватися в законності застосування Місцевих правил у взаємовідносинах між водоканалом та абонентам. Зі слів О.Харитонової, проблема потребує більш чіткого врегулювання на законодавчому рівні, адже відсутність правил приймання водостоків підприємств, водоканалам немає змоги повноцінно допрацювати та внести зміни в діючі місцеві правила. Окрім того, відмова від контролю за якісним та кількісним складом стічних вод, скасування єдиного в Україні нормативно-правового акту у цій сфері призведе до перевантаження станцій очистки та може спричинити вихід із ладу обладнання станцій очистки стрічних вод, відновлення активного ілу станцій аерації та неконтрольовані скиди забруднених стоків у водні об'єкти. Через це контроль за якісним та кількісним складом стічних вод, що скидаються підприємствами у систему каналізації – не лише обов’язкова умова нормальної роботи системи водовідведення, а й запорука стабільної екологічної ситуації.

Директор з продажу ПАТ,,ДТЕК Дніпрообленерго" Федько Юрій Богданович доповів про стан розрахунків за електроенергію, наголосивши вцілому на позитивній динаміці.

bezus

Вислухавши всі доповіді Ю. Жерліцин, директор з міжнародних зв'язків Асоціації ,,Укрводоканалекологія” запропонував вирішувати нагальні питання водоканалів враховуючи позитивний досвід сусідніх держав, зокрема, Польщі та Румунії.
Загалом в роботі круглого столу взяли участь представники Дніпропетровської обласної ради, керівники водоканалів, представники Асоціації “Водоканалекологія”, фахівці та експерти, представники ЗМІ.
Символічною крапкою в обговоренні зазначених питань стали такі висновки учасників круглого столу:
1.Ініціювати звернення до Верховної ради України про перегляд та удосконалення Закону “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.
2. Звернутися до Верховної ради України з вимогою змінити рішення КМУ та затвердити Нормативні акти з вимогами дотримання жорстких екологічних стандартів якості скидів і привести їх у відповідність до введення законодавчих актів.

Управління житлово-комунального господарства та комунальної власності ДОР
   

Зараз 320 відвідувачів та 33 зареєстрованих відвідувачів на сайті

    andr507 , paselka , smilin , Vladkol1952 , 4640640 , vitom146 , 0994588798 , neo_ua2 , vas , Gavrulova , dima1 , kristisha_86 , 0669610848 , Сокол , Dana.80 , Kushka1952 , 0957568162 , Arabeski , anyakurchenko , 1946Adam1946 , kenold83 , valeriy14 , natali_gitnik@mail.ru , Алена119 , elena1380@ukr.net , Фортуна Т. , Viktor20_z , lanovanatalya73 , +380667351779 , ognatenko1987 , vdubova808 , irina_bakhtyn
   
© КП "Жовтоводський водоканал"